УНІВЕРСИТЕТ

2 вересня 1997 р. з ініціативи колишніх студентів було засноване академічне товариство “Буковина”. Ця подія сталася в альтанці внутрішнього саду XIV корпусу університету.

Не маючи власної традиції, товариство почало активно вивчати досвід колишніх чернівецьких та існуючих за кордоном студентських товариств і започатковувати власну традицію.

Враховуючи специфіку Буковинського краю, члени-засновники відкинули мононаціональну ідею і поклали в основу діяльності принцип буковинізму або мультинаціональний принцип.

18 серпня 1998 р. у Чернівцях, після відкриття у парку імені Ю. Федьковича на схилі гори (у старі части носила назву “Габсбурґ”) відновленої “Цісарської скелі” з барельєфом цісаря Франца Йозефа І, відбувся комерс у якому взяли участь Католицьке німецьке студентське товариство “Франконія-Чернівці” (Ерланґен), Католицький австрійський ландманшафт “Терезіана” (Іннсбрук), академічне товариство “Буковина”, У.А.Т. “Запороже” і товариства традиційного союзу “Католицькі чернівецькі товариства середніх шкіл” (Traditionsverband “Katholische Czernowitzer Pennäler”). Офіційне повідомлення про появу у Чернівцях академічного товариства “Буковина” міститься у часописі “Der Südostdeutsche” за 15 вересня 1998 р.