ЧЕРНІВЦІ

 

Академічне товариство “Буковина” є студентською корпорацією у Чернівцях, які, згідно давньої німецької академічної традиції та для підтвердження справжнього братерства, носять стрічку з барвами та дотримуються встановлених Коментом правил студентської поведінки.

Заснування товариства: 2 вересня 1997 р.

Барви товариства: синьо (сила розуму, честь і шляхетність) – червоно (енергія і дія) – зелена (вічна молодість буковинського духу) стрічка. Верх декеля (кашкета) синього кольору. Кольори стрічки товариства мають також історичний підтекст і географічну місцеву прив’язку. Два її верхні кольори символізують кольори прапору герцоґства Буковина австрійської доби, а зелений пов’язаний з Лісистими Карпатами.

Гасло: “Загальними зусиллями!” (“Viribus unitis!”).

Принципи: Amicitia (Братерство), Scientia (Наука), Honor (Честь), Patria (Батьківщина).

Статус товариства: вільноб’юче (freischlagend). На відміну від б’ючих студентських товариств (буршеншафтів, корпусів, окремих ландсманшафтів) академічне товариство “Буковина” не вимагає від своїх членів займатися академічним фехтуванням, не вимагає від них зобов’язання виходити на традиційно суворо реґламентований фехтувальний поєдинок (мензуру) з членами б’ючих студентських товариств. Але при цьому не забороняє своїм членам самостійно набувати навички академічного фехтування і виходити за їхнім бажанням на мензуру з представниками б’ючих студентських товариств. Це справа добровільна.

Місце знаходження: м. Чернівці (вул. Кобилянської 53, Німецький Дім).

Основними членами товариства “Буковина” є:

1) Члени на випробуванні – Фукси;

2) Повноправні члени – Бурші;

3) Філістри.

Іншими членами є:

4) Корпоранти з інших міст та з-за кордону на час їхнього тимчасового перебування у Чернівцях;

5) Почесні члени.