ПРО НАС

Академічне товариство “Буковина” є товариством буковинських студентів, аспірантів і докторантів у Чернівцях, які до загальної вимоги академічної традиції для підтвердження справжнього студентського братерства носять барви і дотримуються Коменту.

Заснування товариства: 2 вересня 1997 р.

Барви товариства: синьо (сила розуму, честь і шляхетність) – червоно (енергія і дія) – зелена (вічна молодість буковинського духу) стрічка. Верх декеля (кашкета) синього кольору. Кольори стрічки товариства мають також історичний підтекст і географічну місцеву прив’язку. Два її верхні кольори символізують кольори прапору герцоґства Буковина австрійської доби, а зелений пов’язаний з Лісистими Карпатами.

Місце знаходження: м. Чернівці.

Гасло: “Загальними зусиллями!” (“Viribus unitis!”).

Принципи: Amicitia (Братерство), Scientia (Наука), Honor (Честь), Patria (Батьківщина).

Статус товариства: вільноб’юче (freischlagend). На відміну від б’ючих студентських товариств (буршеншафти, корпуси, окремі ландсманшафти) академічне товариство “Буковина” не вимагає від своїх членів займатися академічним фехтуванням, не вимагає від них зобов’язання виходити на традиційно суворо реґламентований фехтувальний поєдинок (мензуру) з членами б’ючих студентських товариств. Але при цьому не забороняє своїм членам самостійно набувати навички академічного фехтування і виходити за їхнім бажанням на мензуру з представниками б’ючих студентських товариств. Це справа добровільна.

Основними членами товариства “Буковина” є:

1) Члени на випробуванні – Фукси;

2) Повноправні члени – Бурші;

3) Філістри.

Іншими членами є:

4) Корпоранти з інших міст та з-за кордону на час їхнього тимчасового перебування у Чернівцях;

5) Почесні члени.

 

ІСТОРІЯ

2 вересня 1997 р. з ініціативи колишніх студентів було засноване академічне товариство “Буковина”. Ця подія сталася в альтанці внутрішнього саду XIV корпусу університету.

Не маючи власної традиції, товариство почало активно вивчати досвід колишніх чернівецьких та існуючих за кордоном студентських товариств і започатковувати власну традицію.

Враховуючи специфіку Буковинського краю, члени-засновники відкинули мононаціональну ідею і поклали в основу діяльності принцип буковинізму або мультинаціональний принцип.

18 серпня 1998 р. у Чернівцях, після відкриття у парку імені Ю. Федьковича на схилі гори (у старі части носила назву “Габсбурґ”) відновленої “Цісарської скелі” з барельєфом цісаря Франца Йозефа І, відбувся комерс у якому взяли участь Католицьке німецьке студентське товариство “Франконія-Чернівці” (Ерланґен), Католицький австрійський ландманшафт “Терезіана” (Іннсбрук), академічне товариство “Буковина”, У.А.Т. “Запороже” і товариства традиційного союзу “Католицькі чернівецькі товариства середніх шкіл” (Traditionsverband “Katholische Czernowitzer Pennäler”). Офіційне повідомлення про появу у Чернівцях академічного товариства “Буковина” міститься у часописі “Der Südostdeutsche” за 15 вересня 1998 р.

ЗАХОДИ ТОВАРИСТВА

Вечір буди проводиться двічі на місяць або частіше. Цього дня не проводяться жодні заходи. В буді панує невимушена атмосфера і відбувається звичайна неформальна діяльність. Гаслом цього вечора є: “Місце зустрічі – буда!”

Наукові читання – це непланові зустрічі з цікавими фахівцями різних галузей науки і культури. Таким науковцям і фахівцям пропонується прочитати корпорантам цікавий реферат на актуальну тему і подискутувати.

Вітальний вечір – це зустріч старих і нових членів товариства. Запрошуються також члени дружніх товариств. Захід розглядається переважно як комунікаційний. На цей вечір запрошуються ще й нові кандидати на вступ у товариство.

Активний відпочинок товариство проводить за бажанням його членів. Вони можуть зібратися, щоб пограти у футбол, баскетбол, волейбол, настільний теніс, сходити у спортивний зал, до басейну, вирушити у похід, покататися на ковзанах чи з’їздити на екскурсію у інше місто тощо. Варіантів спортивних занять безліч як влітку, так і взимку. Головне – інтерес студентів до активного способу життя.

Кнайпа – це класична форма студентської традиції. З одного боку проста кнайпа це легка бесіда з наповненою гальбою пива, співом студентських пісень, спонтанними жартами. Натомість Святкова кнайпа – це найсерйозніший планований семестровий захід. Така кнайпа поділяється на дві частини: офіційну і неофіційну. Перша є програмною, друга – довільною. У кнайпі беруть участь не лише члени корпорацій, а і студенти, які цікавляться товариством. Слушними програмними пунктами її є: Рецепція, Буршунґ, Брандерунґ, Філістерунґ, надання ювілейної чи почесної стрічок.

Комерс – вища форма студентського свята. За схемою проведення цей захід відповідає святковій кнайпі, однак носить більш урочистий характер і розміри. Проводиться в особливих випадках і у великих приміщеннях і охоплює значно більшу Корону.

Рецепція – це церемонія пробне включення студента-новачка до лав товариства. Проводиться після певного випробувального терміну та невеликої співбесіди вкінці семестру.

Брандерунґ – отримання студентом-новачком після першого семестру перебування у товаристві статусу наближеного до повноправного члена академічного товариства – статусу бурша. Церемонія проводиться під час офіціуму Випалювальної кнайпи або в інофіціумі чи наприкінці іншої кнайпи.

Буршунґ – це церемонія на якій студент (фукс) набуває статус повноправного члена академічного товариства – статус бурша. Відбувається процедура лише після успішного складання ним буршівського іспиту і написання заяви на вступ у товариство. Проводиться в кінці семестру.

Філістерунґ – це церемонія переходу активного члена товариства у філістри, після завершення навчання в університеті.

Ландесфатер – найулюбленіша традиційна церемонія серед студентів, які носять барви. Це щорічне урочисте оновлення Буршівської присяги, яке відбувається в рамках свята заснування товариства (02.09.), або ж на приуроченій Ландесфатерівській кнайпі.

День заснування Університету: 04.10.1875 р.